Speakers

Velké poděkování patří partnerům naší akce:

O konferenci

360° TRAVEL TRENDS nabídne svěží a vyvážený formát key notes, panelů, Q&A, fire-side debat, startup pitches a inovativních prezentací.
V hlavním sále se představí hlavní světové trendy
Ve 2 paralelních sálech se představí témata ohledně:

– influencerů a tvůrců obsahu
– startupů a inovací
– trendů a konsolidace v letecké a pozemní dopravě
– gig economy a.k.a. sdílené/oportunistické ekonomiky
– historických měst

Detailní program akce připravujeme.

Máteli zajímavé téma, které byste chtěli prezentovat, napiště nám na prague@360traveltrends.com

Staň se speakerem

Ondřej Krátky – CEO Liftago

Profil speakera:
Ondřej Krátký, 33 let – Vystudoval VŠE v Praze, v 28 letech vyhrál zlato v největší světové soutěži pro mladé kreativce na festivalu Cannes Lions a po 5 letech zaměstnání opustil kariéru, aby pomohl založit a postupně se stát ředitelem oceňovaného českého startupu Liftago, které je dnes mezi konkurenty nejlépe hodnocenou taxi aplikaci v Evropě. Liftago má za cíl poskytnout alternativu k vlastním autům v centrech měst.

Téma: „Přeprava hostů v budoucnosti“

Více o přednášce

Veronika Hradilíková – CEO TravelGeekery

Profil speakera:
Veronika Hradilíková je známá travel bloggerka píšící v angličtině na svém blogu TravelGeekery.com. Veronika posbírala zkušenosti z obou stran spolupráce s influencery – tedy nejen jako travel bloggerka, ale také koordinátorka influencer kampaní. Mezi její klienty se počítá například i CzechTourism. Dynamický svět influencer marketingu je jí blízký a fascinuje ji. Během její přednášky se tak můžete těšit na unikátní vhled do problematiky influencer marketingu.

Téma: „Influencer Marketing: Praxe a Trendy“

Více o přednášce

Zdeněk Komenda – Chief Business Development Officer – kiwi.com

Profil speakera:
Zdeněk se svůj první business pokusil založit již na základní škole a od té doby se nezastavil. Řekl ano každé stáži, podnikatelské soutěži a příležitosti tvořit inovace. Zkušenosti sbíral ve firmách jako L’Oréal, Nintendo či Amazon. Ke kiwi.com se připojil již před více než 3,5 lety, kdy spolu s Oliverem Dlouhým rozjížděl business development od nuly. Dnes má pozici Chief Business Development Office a vede mezinárodní tým o 25 lidech.

Téma: Opening fireside chat, „Jedinečný příběh kiwi.com“

Více o přednášce

Janek Rubeš – Honest Guide

Profil speakera:
Janek je reportér, kameraman, dokumentarista a režisér. Časopisem Forbes byl v roce 2016 zařazen do žebříčku 30 pod 30. V roce 2017 získal cenu Osobnost roku v rámci cen Křišťálová lupa. V cestovním ruchu prorazil do povědomí s projektem The Honest Guide, na kterém spolupracuje s Janem Mikulkou. Honest Guide upozorňuje na turistické nástrahy hlavního města Česka a uvádí méně známé tipy a doporučení.

Téma: Opening fireside chat, “Jak Honest Guide zachraňuje image Česka”

Více o přednášce

Jaroslav Hora – CEO HorusEye

Profil speakera:
Jaroslav Hora – jednatel firmy Horus EYE s.r.o., profesionální fotograf a fotografický lektor, 360° virtuální prohlídky tvoří již od roku 2008, pořádá a lektoruje fotografické expedice a workshopy. Více informací naleznete na stránkách www.horuseye.cz a www.horoviny.cz.

Téma: „360° virtuální prohlídky a videa v propagaci“

Více o přednášce

Lukáš Nevosád – CEO Sygic Travel

Profil speakera:
Lukáš Nevosád je spoluzakladatelem Tripomatic, celosvětově nejvyužívanější aplikace na plánování výletů, která je od roku 2016 součástí skupiny Sygic pod názvem Sygic Travel. Aktivně sleduje trendy v oblasti VR/AR a v Sygic je pomáhá přetvářet v konkrétní produkty. Sygic během loňského roku natočil 360° videa z více než 1000 míst po celém světě.

Téma: „Virtuální a rozšířená realita v cestovním ruchu“

Více o přednášce

Zbyšek Podhrázský – CEO Cryptomania

Profil speakera:
Zbyšek Podhrázský, 35let – vystudoval MU v Brně, od roku 2011 se věnuje rozvoji pracovních týmů pomocí metod zážitkové pedagogiky. Od klasického teambuildingu přešel po založení společnosti Cryptomania k využívání šifer a logických úloh k rozvoji týmové spolupráce, komunikace a logického myšlení. Mezi klienty Cryptomania patří přední technologické společnosti jako např. Google, Oracle či SAP. V roce 2015 uvedl se svými kolegy na trh první hry pro veřejnost Cryptomania Trails, které si kladou za cíl „chytře bavit“ a pomocí technik gamifikace pomáhat interpretovat místní dědictví. Do konce roku 2017 prošlo hrami Cryptomania Trails 4172 týmů (cca 10K osob). V loňském roce získala společnost Cryptomania 1. cenu v soutěží TTG Travel Award jako nejlepší startup nebo inovace v cestovním ruchu.

Téma: „Využití gamifikace v cestovním ruchu“

Více o přednášce

Lenka Vargová Jurková – CEO Košice Región Turizmus (Slovensko)

Profil speakera:
Lenka Vargová Jurková. Do cestovného ruchu prišla z prostredia manažmentu regionálneho rozvoja a od roku 2013 sa jej v Košickom kraji postupne podarilo vybudovať modernú organizáciu destinačného manažmentu – Košice Región Turizmus. Verí v silu kreativity a v odvahu skúšať nové veci aj tam, kde je pre ne potrebné trpezlivo hľadať pochopenie. V roku 2017 postavila so svojím tímom značku UNESCO na DOSAH (www.unesconadosah.sk), ktorá sa stala jadrom ďalšieho rozvoja destinácie Košice Región. V súčasnosti sa zaoberá problematikou cieleného rozvoja tzv. „návštevníckych území“.

Téma: „Case Study – Unesco na dosah (Lokality UNESCO ako príležitosť pre budovanie destinácie)“

Více o přednášce

Ondřej Duffek – PR & Social media freelancer

Profil speakera:
Od PR agentur, přes focení na Instagram až po návrh a exekuci kampaní pro Czech Tourism. Tak by se v krátkosti dala popsat Ondrova cesta marketingem. Ondra sedí jako freelancer hned na několika židlích a spravuje sociální sítě a influencer kampaně pro klienty jako třeba Fujifilm, instax nebo právě Czech Tourism. Společně s Hynkem Hamplem vede instagramové workshopy pro destinační agentury, neziskové organizace nebo firmy.

Téma: „Využijte Instagram pro destinační marketing naplno“

Více o přednášce

Hynek Hampl – Senior Instagram Specialist – Peppermint

Profil speakera:
Fotograf a cestovatel ovlivněný Instagramem, nyní žijící v Praze. Jeho práce je zaměřena na Instagram marketing – strategie, reklamy, správu účtů, influencery a tvorbu obsahu. Mimo to dělá s Ondrou Duffkem Instagram workshopy a přednášky. Podílel se na mnoha Instagram kampaních jako zadavatel i jako influencer a velké množství času věnuje také cestování.

Téma: „Využijte Instagram pro destinační marketing naplno“

Více o přednášce

Vít Pechanec – CEO Geofun

Profil speakera:
Vítek více jak 20 let má zkušenosti s provozováním ubytovacího zařízení a přes 15 let působí v oblasti informačních a komunikačních technologií zaměřených na příjezdový a domácí cestovní ruch České republiky jako jednatel společnosti World Media Partners. Poslední roky intenzivně věnuje rozvoji projektu mobilní geolokační a e-learningové aplikace GEOFUN. Své zkušenosti předává jako externí lektor na Vysoké škole ekonomické v Praze a Mendelově univerzitě v Brně.

Téma: „„Využití geolokačních her v cestovním ruchu“

Více o přednášce

Pavel Prouza – Managing Director FlixBus CZ

Profil speakera:
Pavel Prouza, nyní Managing Director FlixBusu pro ČR a SR, dříve Country Manager BlaBlaCaru pro ČR a SR. Klíčovou rolí se podílel na rozvoji sdílené ekonomiky v oblasti dopravy (spolujízda autem) u nás, v navazující činnosti pak v rámci FlixBusu posouváme možnosti a nabídku tradiční autobusové dopravy směrem k moderním technologiím a online prostředí.

Téma: „Spuštění 2 evropských startupů v oblasti dopravy v ČR za 2 roky: FlixBus a BlaBlaCar“

Více o přednášce

Amara Zemplinerová – CEO TTG Czech

Profil moderátora:
Amara Zemplinerová má již více než 25 let bohatých zkušeností v cestovním ruchu. Vydává odborné noviny TTG (Travel Trade Gazette), časopis Travel Digest a další publikace. Její společnosti TTG a TMR International se zabývají marketingem a PR destinací, organizací eventů workshopů, a dalšími projekty v oblasti turismu. Amara od dětství hraje golf, založila Dětskou golfovou tour, stála za první golfovou výstavou v ČR (Golf Show). Jako první zahájila systematickou propagaci ČR jako golfové destinace.

 

 

Šimon Říha – Chief Development Officer Hahn Air Lines (Německo)

Profil speakera:
Šimon Říha, 40 let – Vystudoval VŠE v Praze, Rochester Institute of Technology v USA a Emirates Aviation University v Dubaji. V letech 2003-5 startupoval Smart Wings, které jeho team úspěšně uvedl na evropský trh. Od roku 2005 pracuje v německém Hahn Airu, kde až donedávna rozvíjel e-ticketing, interliningové spolupráce, intermodální rezervace a globální distribuční síť, která dnes umožňuje více než 360 leteckým společnostem prodávat letenky ve více než 100 000 cestovních agenturách po celém světě. Momentálně se zabývá rozvojem obchodu a prodejních systémů v oblasti executive charter flights.

Téma: „Jak založit low-cost airline nebo zavést high-end trend? Case studies SmartWings a Jetclass.“

Více o přednášce

Petr Andrýsek – CEO Socialsharks

Profil speakera:
Petr je hlavní žralok (alias Chief Shark) největší české social media agentury Socialsharks, kterou založil v roce 2008. Socialsharks se specializují výhradně na marketing na sociálních sítích, v současnosti mají pobočky v Praze a v Gruzii a pomáhají značkám a firmám objevovat potenciál sociálních sítí s důrazem na viditelné výsledky v dlouhodobém měřítku. Petr se nyní věnuje hlavně strategickému rozvoji, přenášení inovací do klientských projektů a expanzi Socialsharks do dalších zemí.

Téma: „Social Media First“

Více o přednášce

Petr Bílek – Projektový manager TTG Czech

Profil moderátora:
Petr Bílek je editor a projektový manažer ve společnosti TTG, kde se podílí se na tvorbě tištěných i online titulů, a na dalších projektech v oblasti marketingu a PR destinací. Dříve pracoval jako ředitel redakcí ve vydavatelství Mediaforce a jako redaktor v lifestylovém časopise Maxim, zajišťoval analýzu médií pro společnost Coca-Cola. Vytváří obsah pro švýcarsko-švédský koncern ABB a věnuje se také překladatelské činnosti.

 

 

Petr Klymec – CEO 360° Travel Trends (Velká Británie)

Profil moderátora:
Petr podniká v cestovní ruchu přes 10 let, podílel se na úspěšných projektech v ČR, ale i v USA, Brazílii a Velké Británii. Před pěti lety s projektem Travel Spicer vyhrál v konkurenci 130 českých startupů soutěž Forbes&Uber pitch a následně založil odnož globální B2B travel komunity Travel Massive Prague. Přesídlil do Londýna, kde se stal globálním společníkem Travel Massive a později partnerem poradenské firmy West Shoreditch travel. Petr zorganizoval na pět desítek akcí v cestovním ruchu, od networkingových, vzdělávacích a nichových až po velké oborové akce v různých zemích Evropy. Pracuje s destinacemi a influencery na awareness projektech a kampaních.

 

 

Josef Ciglanský – Social Media Manager – CzechTourism

Profil speakera:
Josef začal svou cestu v destinačním marketingu již během studia. Je zodpovědný za komunikaci Česko země příběhů prostřednictvím všech social media platforem. Nejlepší část jeho práce spočívá v práci s influencery. Do společnosti Czechtourism nastoupil v roce 2013 a dříve pracoval v marketingovém výzkumu a na oddělení zahraničních kanceláří. Jeho vášněmi jsou marketing, sociální média a sport, v CzechTourismu je může všechny kombinovat.

Téma: ”Destinační influencer marketing”

Více o přednášce

 

 

Stanislav Voleman – Předseda asociace průvodců ČR

Profil speakera:
PhDr. Stanislav Voleman po absolvování Karlovy univerzity působí v cestovním ruchu. Postupně prošel od pozice pobytového zástupce, vedoucího zájezdu a průvodce do DMC a PCO. Je aktivním členem domácích i zahraničních profesních organizací v cestovním ruchu a vyučuje na vysoké škole. Je Předseda Asociace průvodců České republiky.

Téma: ”Průvodcovské služby: trendy, výzvy a realita”

Více o přednášce

Anna Lebedeva, Account Manager for CEE – Handy

Profil speakera:
Anna Lebedeva se v oblasti cestovního ruchu pohybuje již od svých 15 let, když ještě v Rusku pomáhála mamince zakládat pobočku velkého řetězce cestovních agentur. Při studiu oboru Cestovní ruch na VŠE v Praze se dostala do hotelnictví, a zatím jej naplánuje opouštět. Během čtyř let práce v pražských hotelech vyzkoušela recepci, rezervační oddělení, revenue a řízení týmu. Ve chvíli kdy již byla připravená na další dobrodružství, se potkala s představiteli společnosti TinkLabs a porpvé se dozvěděla o handy. Opustila milovaný hotel, ve kterém pracovala, a přidala se do týmu handy v roli Account Managera pro střední a východní Evropu.
Téma: “Hodnoty moderního hosta. Jak je správně oslovit?”

Více o přednášce

Ondřej Janků, Marketing Manager – Bohemian Hostels & Hotels

Profil speakera:
Ondřej vystudoval média a mezinárodní vztahy. Následně se věnoval destinačnímu marketingu a kampaním v konzultační agentuře a v CzechTourism. Ke spolupráci s influencery se poprvé výrazněji dostal díky ročnímu působení v Abraham Hostels v Izraeli. Nyní třetím rokem řídí marketing ve firmě se čtyřmi hostely a čtyřmi hotely v Praze, Olomouci a Ghaně. Povíme si, proč ta slečna v plavkách se 100 000 followers možná není nejlepší pro propagaci Vašeho hotelu nebo turistického produktu.

Téma: “Jak se díky spolupráci s influencery dostat do The Independent (UK)?”

Více o přednášce

Jan Jelínek, Creative director and founder – B&T

Profil speakera:
Jan je profesionální dítě. Kreativě se věnuje celý život a od osmnácti let za to dokonce dostává zaplaceno. Pracoval jako kreativní ředitel v agenturách 2Fresh, Zaraguza a McCann. Nyní v rámci celosvětové sítě McCann Worldgroup založil reklamní agenturu B&T, která se věnuje propojování značek se současnými trendy. Jejími hlavními klienty jsou L’Oréal, Vodafone a Jižní Čechy.

Téma: “Nebojte se být fabulózní, nuda je příliš drahá”

Více o přednášce

Honza Tyl, Scrum master – Inventi

Profil speakera:
Honza Tyl má přes 12 let zkušeností v IT. Přes den pracuje pro velké bankovní korporace, po nocích si doplňuje vzdělání na nejlepších světových universitách, zakládá startupy a akademie. Ve společnosti Inventi pomáhá růst skupině analytiků. Jeho posedlostí jsou moderní technologie zejména vývoj mobilních aplikací a umělá inteligence.

Téma: “Umělá inteligence v cestovním ruchu”

Více o přednášce

Barbora Podhrázská, Ředitelka marketingu – Brno

Profil speakera:
Bára Podhrázská – kombinace vystudovaného managementu a ekonomie spolu s divadelním manažerstvím ji vynesla do vod marketingu cestovního ruchu a obě vysoké školy zdatně při své práci zúročuje. Po 12 letech v poradenské firmě, kde se věnovala dotacím, projektovému řízení, marketingu a strategickému plánování v cestovním ruchu se rozhodla přejít na druhý břeh a loni se stala vedoucí Kanceláře marketingu a zahraničních vztahů města Brna. A dokazuje, že i úřad může umět komunikovat a že když máte takové skvělé město jako Brno, je to doslova radost. Loni Brno získalo titul kreativní město UNESCO, top kvetoucí sídlo Evropy a organizuje největší festival oslav 100. let výročí vzniku RE:PUBLIKY. Nenudíme se 🙂

Téma: “I historické město může mít sexy promo! Use case nového brandu Brna.”

Více o přednášce

Ing. Jaromír Polášek, ředitel, Jihočeská centrála cestovního ruchu

Profil speakera:
Ing. Jaromír Polášek je ředitel Jihočeské centrály cestovního ruchu. Předtím pracoval jako manažer místní akční skupiny Šumavsko, neziskové organizace zaměřené na rozvoj venkova. Jednou z oblastí, které se věnoval, byl rozvoj venkovské turistiky. Loni se podílel i na nastartování kanceláře destinačního managementu PRO Šumavsko.

Téma: “Památky žijí”

Více o přednášce

Hynek Špinar, Travel Business Expert

Profil speakera:
Hynek Špinar se pohybuje v cestovním ruchu již 15 let. Má zkušenosti z různých pozic u tour operátorů jako je ESO travel nebo Čedok. V letech 2010–2015 zastupoval ČR v Evropské asociaci cestovních kanceláří ECTAA v komisi Destinace & Udržitelnost. V roce 2017 spoluzakládal a vedl projekt travel start-up Be Prague. Dlouhodobě se věnuje problematice udržitelnosti cestovního ruchu a v poslední době také inovacím v cestovním ruchu.

Téma: “Overtourism nebo undermanagement turismu?”

Více o přednášce

Mgr. Dita Limová, vedoucí odd. UNESCO, Ministerstvo kultury ČR

Profil speakera:
Mgr. Dita Limová vede oddělení pro kulturní agendu UNESCO a mezinárodní spolupráci Odboru mezinárodních vztahů Ministerstva kultury. De facto jde o implementaci mezinárodních úmluv, které ČR ratifikovala, z oblasti světového dědictví, nehmotného kulturního dědictví, rozmanitosti kulturních projevů, nedovoleného obchodu s kulturními statky, ochrany kulturních statků za ozbrojeného konfliktu, ad. Dalšími významnými projekty, kterými se oddělení zabývá, je např. program Paměť světa na zachování unikátního dokumentárního dědictví nebo Síť kreativních měst UNESCO.

Téma: “Co znamená stát se památkou světového dědictví UNESCO?”

Více o přednášce

Radek Novotný, CEO MyStay

Profil speakera:
Radek je technologický nadšenec, vizionář a architekt moderních projektů s 12 letou praxí. Aktuálně pracuje v MyStay na vytvoření světové platformy, která digitalizuje procesy v hospitality i díky pilotní spolupráci s Booking.com. Má rád jakýkoliv sport ideálně spojený s vodou nebo větrem. Strávil týden v temné komoře na terapii tmou. Miluje myšlení out-of-box a žít na hraně.

Téma: “Jak digitalizace v hotelnictví umožňuje osobnější vztahy s hosty”

Více o přednášce

Martin Mareš, Airport Relations Manager, Norwegian

Profil speakera:
Martin se v letecké dopravě pohybuje již od svých 15 let, kdy absolvoval první stáž na pražském letišti. Po ukončení studia se přestěhoval do Německa, kde se zabýval rozvojem obchodu u Aviareps – firmy zastupující letecké společnosti v oblasti prodeje a marketingu. Půl roku žil také v Kolumbii, kde uvedl na místní trh produkty Emirates a Singapore Airlines. V současnosti je u letecké společnosti Norwegian zodpovědný za vyjednávání komerčních podmínek s letišti a veřejnými institucemi v Severní Americe.

Téma: “Low-cost koncept letecké společnosti na dálkových linkách”

Více o přednášce

RNDr. Michal Urban, CSc. Ředitel Montanregion Krušné hory – Erzgebirge

Profil speakera:
RNDr. Michal Urban, CSc. je ředitel Montanregion Krušné hory – Erzgebirge, o.p.s., sdružující obce v české části Krušných hor, které mají společný zájem o ochranu a propagaci místního kulturního dědictví a rozvoj turistického ruchu. Je spoluautor nominační dokumentace k žádosti o zápis Hornického regionu Erzgebirge/Krušnohoří na Seznam světového dědictví UNESCO a předseda mezinárodní pracovní skupiny pro přípravu nominační dokumentace k žádosti o zápis statku Great Spas of Europe (Slavné lázně Evropy) na Seznam světového dědictví UNESCO.

Téma: “Co znamená stát se památkou světového dědictví UNESCO”

Více o přednášce

Profily dalších speakerů průběžně doplňujeme.